8 Ocak 2018 Pazartesi

Kozan STEM’le Geleceğe Hazırlanıyor Projesi Başarıyla Tamamlandı

Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Teknik Destek Projeleri 2017 Eylül- Ekim döneminde Çukurova Kalkınma Ajansına sunulan “Kozan STEM’le Geleceğe Hazırlanıyor” Projesi kabul edildi. Proje kapsamında düzenlenen eğitim Çukurova Üniversitesi öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Pınar Fettahlıoğlu tarafından Kozan’da görev yapan 30 öğretmenin katılımıyla Kozan Bilim ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.

Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez,  “Kozan şimdiye kadar Çukurova Kalkınma Ajansı destek programlarından faydalanmak için neredeyse her dönemde başvuruda bulundu ve proje çağrılarından faydalandı. Projemizin Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmesinden çok memnun ve mutluyuz. STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) Eğitimi;  teorik bilginin uygulamaya,  ürüne ve yenilikçi buluşlara dönüştürülmesini amaçlayan, öğrencilerin fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik derslerinde öğrendikleri bilgileri bir bütünün parçaları olarak görmelerini sağlayan dünyada birçok ülkenin öğretim programlarına dâhil ettiği bir eğitim yaklaşımı olma özelliğini taşıyor. STEM Eğitimi dünyada okul öncesi eğitimden yükseköğretime kadar tüm eğitim sürecini kapsayan disiplinler arası bir yaklaşım olarak kabul ediliyor. İlçemizden 30 öğretmenimiz bu kapsamda çok kaliteli ve verimli bir eğitim aldı. Eğitimin ilçemizde görev yapan tüm öğretmenler ve öğrenim gören tüm öğrenciler için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi. 

Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Görevlisi Mehmet Aslan da “STEM eğitimi, üretim, buluş yapma bilgi ve becerilerini kazandırmayı hedefliyor. STEM Eğitimi almış bireylerin, iş dünyasına girdiklerinde de bu becerileri sayesinde iş hayatının istediği niteliklere kolayca uyum sağlayabilmesi ve ülkenin ekonomik kalkınmasına katkı vermesi bekleniyor. Bu yüzden öğretmenlerimizin burada aldıkları eğitimi okullarına, öğrencilere taşıması büyük önem arz etmektedir. Eğitime katılan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder