30 Haziran 2016 Perşembe

TOROSLARIN ÇOCUKLARI ADANA GEZİSİNDE

Kozan'dan heyecan içinde Adana yolculuğu başladı, ve Gezi Akdam, Işıkkaya, Kızıllar, Kalkumaç ve Akçalıuşağı Dede Mehmet Akçalı okullarımızda okuyan 101 öğrencimiz için harikalarla dolu geçti. Kozan Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Çukurova  Üniversitesi, Adana Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde gerçekleşen gezide ücra köylerimizden hiç büyük şehir görmemiş öğrencilerimiz yoğun, etkileyici ve neşeli bir gün geçirdi. Başlarında Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Görevlisi Mehmet ASLAN ve 10 öğretmenle birlikte üstü açık tur otobüsleri ile şehir turu attılar. Üniversiteden görevlendirilen iki öğretim üyesi rehberliğinde Atatürk Kültür Evi, Ulu Cami, Ramazanoğlu Konağı gibi tarihi yerleri gezdiler.

Gezinin organizatörü Doç.Dr.Gözde Ramazanoğlu ile tanıştılar. Doç. Dr. Gözde Ramazanoğlu, bu tarihi mekanda çocuklarla birlikte olmaktan mutlu olduğunu belirterek, "Bu çocukların, ülkenin yarınlarında önemli yerlerde olmalarını, çok kitap okuyup, çok çalışmalarını diliyorum" dedi.

Hep birlikte Kızılay Şubesine gidip Başkan Ramazan Saygılı'dan çeşitli bilgiler aldılar. Adana'nın tarihi yerlerini gezen çocuklar, daha sonra Ramazanoğlu Medresesi'nde Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ile bir araya geldi. Saygılı, Kızılaycılık, gönüllülük ve güvenli yaşam konularında öğrencilere bilgi verdi. Saygılı, öğrencilerden derslerine iyi çalışmalarını isteyerek, yaz döneminde bol kitap okumalarını tavsiye etti.

Tasavvufi müzik dinletisi ardından Zeki Usta'da mükemmel bir öğle yemeği yediler. Adana TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliğinde gezi ve etkinliklerin ardından Adana Kuş Cenneti'ni gezdiler. Merkez Parkta trenle şehir turu yapan öğrencilerimize, Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İsmail Dikilitaş tarafından çeşitli hediyeler verildi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan tarafından kabul edilen öğrencilerimize üniversitede , moral motivasyon semineri verildi. Her gidilen yerde hediyelere boğulan öğrencilerimiz, akşamın ilerleyen saatlerinde evlerine bırakıldıklarında alabildiğine mutluydu.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder