22 Haziran 2016 Çarşamba

KOZAN’DA 4007 TÜBİTAK BİLİM ŞENLİĞİ İÇİN ÇALIŞMALAR YAPTIK

İlçemiz Kozan’da 4007 TÜBİTAK Bilim Şenliği yapmak için ilçemizdeki çeşitli okullar ziyaret edilerek Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Görevlisi Mehmet ASLAN liderliğinde ilgili, istekli ve yetenekli öğretmenlerden oluşan çalışkan bir ekip kuruldu. Kurulan bu gayretli ekip ile bir dizi etkinlikler, ziyaretler, toplantılar ve çalışmalar gerçekleştirildi.

Kozan İlçe Tarım Müdürlüğü, Özden Kültür Merkezi Müdürlüğü, Kozan Devlet Hastanesi Başhekimliği, Kozan Emniyet Müdürlüğü kurumları ile ayrı ayrı protokol imzalanarak planladığımız Kozan Bilim Şenliği için destek sözü alındı. Ayrıca Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksekokulu ile protokol imzalandı, Çukurova Üniversitesinde görev yapan akademisyenlerle bire bir görüşülerek seminer, söyleşi ve konferans için söz alındı. Atölye çalışmaları için destek sözü alındı. Mersin-Tarsus Bilim ve Sanat Merkezi ziyaret edilerek proje hazırlığı konusunda bilgiler alındı, Bilim ve Sanat Merkezi gezilerek, kurumun iş ve işlemleri ile kapasitesi ve çalışmaları hakkında bilgi alındı.

Kozan Fen Lisesinde haftada bir toplantı yapılarak Bilim Şenliğinde yer alacak atölyeler, atölyelerin içindeki etkinlikler, atölye liderleri, rehber öğretmenler, sosyal ve kültürel etkinlikler ile gezi-inceleme ve seminer-konferanslar en ince ayrıntısına kadar belirlendi ve proje formuna işlendi.

Projenin hazırlanmasında Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi, Sis MTAL, Kozan MTAL, Kozan Fen Lisesi, Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksekokulu aktif görev alarak büyük bir fedakarlık örneği sergilendi. Projemiz hazırlandı ve TÜBİTAK’a sunuldu, ancak birkaç ay sonra sonuçlar açıklandığında üzgün bir şekilde öğrendik ki projemiz TÜBİTAK tarafından kabul edilmemiştir. Her şeye özveriyle, gayretle ve fedakarlıkla çalışarak bir proje ortaya çıkaran bu çalışkan ekibe teşekkür ediyor, hayırlısı diyoruz.

Kozan 4007 TÜBİTAK Bilim Şenliği Çalışmaları Yapılırken
Mersin - Tarsus Hadiye Kuradacı Bilim ve Sanat Merkezi Ziyareti
Kozan 4007 TÜBİTAK Bilim Şenliği Çalışmaları Yapılırken
Kozan 4007 TÜBİTAK Bilim Şenliği Dosyası

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder