22 Haziran 2016 Çarşamba

GELECEĞİN KAN BAĞIŞÇILARI PROJESİNE DESTEK VERDİK

Bu proje ile başta ilköğretim ve orta öğretim kurumları öğrencileri, ebeveynler, okul idareleri ve öğretmenlerin, gönüllü-sürekli kan bağışı konusunda bilgilendirilmelerinin amaçlandığı projede, aynı zamanda Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Kızılayı’nın konu ile kapasitelerinin artırılmasına yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

İlçemizde de Kazım Karabekir Anadolu Lisesi ile Kozan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Geleceğin Kan Bağışçıları Projesi desteklenmiş ve ilçe çapında çalışmalar yapılmıştır. Türkiye çapında 81 ilden 500 okulun pilot okul olarak seçildiği projeye en fazla desteği Adana ilimiz vermiş ve Türk Kızılayı Adana Şubesine tarafından Teşekkür yemeği düzenlenerek ilçemiz Kazım Karabekir Anadolu Lisesi Müdürü Huzeyfe FINDIK da teşekkür belgesi ile ödüllendirilmiştir.

Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Faruk SÖNMEZ ve AR-GE Görevlisi Mehmet ASLAN da  Kazım Karabekir Anadolu Lisesinde ve Kozan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan Kan Bağışı etkinliğini özellikle ziyaret ederek, kampanyaya destek vermişlerdir. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder