30 Haziran 2016 Perşembe

BİR SAYFA DA SEN ÇEVİR ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA PROJESİ YAPILDI

Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi tarafından koordinatör okullar İnkılap İlkokulu, Lütfiye Ali Şadi Çelik Ortaokulu ve Kozan Anadolu Lisesi ile işbirliği halinde Kozanda bulunan bütün okullara yönelik ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 3 (üç) farklı kategoride “Ödüllü Kitap Okuma Yarışması” düzenledi. Kozan merkez ve köy okullarında öğrenim gören 3470 öğrencinin başvurduğu ve her seviyeden öğrencinin katıldığı ödüllü yarışma gönüllü ve ücretsiz bir şekilde görev alan yaklaşık 170 eğitimcinin desteğiyle ilçe merkezinde bulunan 10 sınav merkezi okulda gerçekleştirildi.

22 Mayıs 2016 Pazar günü yapılan yarışmaya öğrenciler kadar velilerin de yoğun ilgi gösterdiği, okul bahçelerini doldurduğu ve çocuklarını heyecanla bekledikleri görüldü. Yarışmada; ilkokul, ortaokul ve liseler arasında dereceye giren öğrencilere Özden Kültür Merkezinde yapılan törenle ödülleri verildi.

Projeyle ilgili kısa bir açıklama yapan Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Görevlisi Mehmet ASLAN, yarışma’yı düzenlemek için çok çalıştıklarını, gözetmenleri ayarlamak için bütün okul müdürlerini tek tek aradığını, kitapçıkların zor şartlar altında bastırıldığını ve olumsuz bir çok durumla karşılaştığını belirtti. Sonrasında, Yarışmamıza katılan tüm öğrencilerimize, pazar gününü bize ayıran fedakâr, gönüllü gözetmenlerimize, sınav sorumlularımıza, koordinatör okullarımıza, yarışmamızı destekleyen herkese, İlkokul Koordinatör Okul Müdürü Sayın Turan PAZARCI ’ya, Ortaokul Koordinatör Okul Müdürü Reşit CÖMERT’e, Lise Koordinatör Okul Müdürü Levent TETİK’e, Özel Öğretim Kurumları Daire Başkanı Sayın Faruk SÖNMEZ’e ve Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet KAPLAN’a teşekkür ediyorum” dedi.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder