24 Haziran 2016 Cuma

47. TÜBİTAK ARAŞTIRMA PROJELERİ ADANA BÖLGE SERGİSİ’NE KATILDIK

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve Çukurova Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenledikleri “47. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Adana Bölge Finali Sergisi” Çukurova Üniversitesi Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Sarayı’nda düzenlendi.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı tarafından Bilgisayar, Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Teknolojik Tasarım ve Tarih alanlarında yapılan Orta öğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmaları düzenlenmektedir. Bu yarışmaların amacı lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, öğrencilerin çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmaların gelişmesine katkı sağlamaktır.

Bölge sergisine ilçemizden de Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Görevlisi Mehmet ASLAN hem kendisi katılmış olup hem de ilçemiz orta öğretim kurumlarını teşvik ederek, öğretmen ve öğrencilerin sergiye katılmalarını sağlamıştır.
İlçemiz Fatih Anadolu Lisesi 47.TÜBİTAK Bölge Sergisi Ziyaretinde.
İlçemiz Ramazanoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 47.TÜBİTAK Bölge Sergisi Ziyaretinde.
İlçemiz Osmangazi Anadolu İmam Hatip Lisesi 47.TÜBİTAK Bölge Sergisi Ziyaretinde.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder